Marketingové poradenství je široký pojem, pod kterým si můžete představit spoustu věcí. Proto jsem se rozhodla nechat vás nakouknout do mojí kouzelné kuchyně a podrobněji popsat, co pro vás v rámci konzultací a mentoringu můžu konkrétně udělat. Marketingová čarodějnice si říkám, protože ve své práci spojuju několik věcí: strategii, terapii, vizualizace, tarot a rituály.

1. Strategie

Jádro mých poradenských služeb je především marketingové a podnikatelské. Proberu s vámi, jakými cestami se propagujete, jaké nástroje používáte a co o sobě říkáte klientům. Také ale řeším, jak se u toho cítíte, co vám v tom neladí, nebo jak je na tom vaše energie.

K tématům, která konzultuju nejčastěji, patří:

Ač jsem markeťačka, nenastavím vám reklamu, nenapíšu text ani vám nepropojím dva nástroje dohromady. Na to jsou jiní specialisté. Já se soustředím na to, jak o podnikání přemýšlíte a jak se k tomu staví vaše duše.

„Madlu můžu vřele doporučit. Bloudíte-li v podnikatelských tmách, Madla vám rožne.“ Alice Kavková, herní archeoložka

Skoro na všech konzultacích přijde řeč také na web. Věřím totiž tomu, že do značné míry odráží aktuální stav vašeho podnikání. Totéž, co na webu, se vám totiž často děje i v byznysu a naopak. Když chcete v životě udělat nějakou změnu, často vám doporučím ji napřed provést na webu a sledovat, co se stane.

2. Terapie

O úspěchu podnikání volnonožců a živnostníků velmi často rozhoduje mindset, čili nastavení hlavy. Platí to zejména ve chvílích, kdy strategie selhává a marketingové nástroje přestávají fungovat. Mojí výhodou je, že s těmito situacemi dokážu pracovat.

Vystudovala jsem psychologii a absolvovala 4letý systematický výcvik v Gestalt terapii. Kromě toho mám za sebou tři roční výcviky v systemickém přístupu, akreditované semináře techniky EFT, spoustu hodin práce s klienty, supervizí a vlastního osobního rozvoje. Úskalími vaší vlastní mysli vás proto provedu bezpečně a s respektem.

„Madla mě povzbudila v tom, abych v sebeprezentaci ukázala své pravé já, abych propojila činnosti, které mám ráda a zdají se nepropojitelné. Zjistila jsem, že nemusím jít proti své nátuře, když chci ukázat, co umím.“ Tereza Juppová, koučka a průvodkyně

Výcviky mě naučily především naslouchat a pokládat otázky. Což se mi při konzultacích hodí asi nejvíc. Kromě toho často využívám EFT a Matrix, techniku dvou židlí a práci s různými vnitřními sabotéry a podosobnostmi.

3. Tarot

Letos to bylo 30 let, co jsem poprvé vzala do ruky tarotové karty. Ale pozor – tarot nevnímám jako nástroj věštění, ale sebepoznání. Takže vám neřeknu, co vás čeká a nemine. Protože máte svobodnou vůli a o tom, co se ve vašem životě bude dít dál, si rozhodujete do značné míry sami. S kartami se ale můžu postarat o to, abyste k tomu měli dostatek informací.

Ptát se spolu můžeme například:

 • proč se vám tohle děje právě teď,
 • co se z toho máte naučit,
 • jaké jsou příčiny současných událostí,
 • které vaše přesvědčení nebo názor vám stojí v cestě,
 • jakou motivaci mají další zúčastněné osoby,
 • co vám přinese, když si vyberete A nebo B,
 • jaký další krok můžete udělat.

Výklad tarotu nenabízím jako samostatnou službu, ale jako součást poradenství. Stačí si o něj při konzultaci říct. Občas karty (s vaším souhlasem) vytáhnu i sama, když vidím, že představují rychlejší cestu, jak se dostat k jádru věci, nebo jak prolomit zaseknutí.

„Na konzultacích s Madlou mě fascinuje, jak dokáže člověka prokouknout a jít rovnou k jádru věci. Neztrácí čas tím, co si myslíte, že potřebujete, ale rovnou řeší to, co je za tím.“ Jana Andrésková, tvůrkyně webů

4. Vizualizace

Ujasnit si, jakou cestou se v podnikání i v životě chcete vydat dál. Lépe poznat a přivítat své srdcové klienty. Promluvit si s Duší vašeho byznysu. Zbavit se něčeho, co už nechcete. Odpustit sami sobě. Pochopit, co pro vás znamená hojnost. To všechno se dá dobře udělat prostřednictvím řízených imaginací.

„Madla cítí a ctí vaše sny, dává to všechno do souvislostí a praktických kroků s využitím hlubokých znalostí marketingu, byznysu, logiky, mystiky a psychologie. A tohle celý dohromady prostě funguje.“ Markéta Odvárková, hlasová a talentová koučka

Vizualizace používám nejčastěji v rámci skupinových setkání, jako jsou Byznys kruhy nebo klub Duše byznysu. Pár jich najdete i v mých on-line kurzech k samostudiu. Ale občas na ně přijde řeč i při konzultaci. Nechám vás zavřít oči a pomocí hudby a hlasu vás provedu tím, co právě potřebujete zažít.

5. Rituály

Rituál je podle mě jakékoli záměrné chování, které má za cíl změnu vaší psychiky. Pomáhá zejména, když se vaše mysl brání něco přijmout. Zkrátka když se s něčím v životě perete a nedaří se vám dosáhnout vnitřního klidu a souladu.

Když je to potřeba, v rámci konzultace vám doporučím přesný postup, jak si takový rituál udělat. Takže se může stát, že vás pošlu třeba:

 • k řece pustit po vodě něco, co už v životě nechcete,
 • na nějaké pro vás důležité místo dočerpat sílu,
 • k ohni spálit nějaký introjekt,
 • na hřbitov dořešit si něco s vašimi předky,
 • nebo do obchodu pořídit si symbol něčeho, co si naopak chcete přitáhnout.

Rituálem ale stejně dobře může být to, že si vyplníte marketingový plán, zřídíte živnostenský list, nebo si napíšete na web něco, co jste si zatím nedovolili o sobě říct. Důležitý je záměr.

„Na Madle se mi nejvíce líbí její nekritický a nestranný pohled na věc, díky kterému se na hovoru vytváří bezpečné prostředí. Konzultace s ní jsou praktické, zasazené do reality a lehce okořeněné alternativními způsoby. Prostě, jak to má být.“ Janče Skalková, expertka na reklamu na sociálních sítích

Prakticky

Poradenskou spolupráci vždycky začínám 90minutovou úvodní konzultací. Ještě před ní vás poprosím, abyste si vyplnili marketingový plán. Za posledních 20 let jsem jich četla něco přes tisícovku. Takže i z toho vašeho nejspíš poznám, jak svůj byznys vnímáte a kde vás tlačí bota.

„Úvodní konzultace byla ohromná! I teď po měsíci stále čerpám ze svých poznámek a uvádím předané tipy a nápady do reality.“ Jindřiška Martínková, cvičitelka jógy a masérka

Teprve po úvodním setkání si ode mě můžete pořídit balíček konzultací nebo mentoring. Obvykle nedělám žádné seznamovací telefonáty, ani konzultace na zkoušku zdarma. Místo toho mám jednoduché pravidlo. Pokud do 15 minut po začátku konzultace zjistíme, že to nikam nevede, schůzku přerušíme a já vám nebudu nic účtovat.

Pokud si zatím nejste jistí, jestli vám můj přístup sedne, zkuste na úvod něco menšího. Třeba Byznys kruh, e-knihu nebo on-line kurz. Ale pokud ano, k mým poradenským službám pokračujte tudy.

 

Foto Kateřina Tůmová