V povaze každého člověka převažuje jeden živel: oheň, voda, země, nebo vzduch. Nebo kombinace dvou. Na tomto předpokladu je založena živlová typologie. Když znáte svůj živel, můžete lépe využívat své silné stránky a snadněji řešit ty slabé. Vybírat si marketingové nástroje, které vám sedí, a vůbec být v podnikání sami sebou. Který živel je „ten váš“? To zjistíte v následujícím testu.

Jak vyplnit test

V testu budete porovnávat vždy čtyři vlastnosti na řádku podle toho, jak dobře vás vystihují. Té, která vás podle vašeho názoru vystihuje nejvýrazněji, přidělíte čtyři kolečka. Pak budete pokračovat sestupně, až přidělíte jedno kolečko té, která je vám nejvzdálenější. Každý počet koleček (4, 3, 2, 1) musí být na každém řádku právě jednou. Body přidělujte spontánně, bez velkého hloubání a přemýšlení.

Test doporučuji vyplňovat z počítače nebo tabletu. Na mobilu, kde se vlastnosti místo na řádku zobrazují pod sebou, je vyplnění náročnější. Porovnáváte vždy čtyři vlastnosti, u kterých jsou symboly zobrazeny stejnou barvou.

Výsledky testu obdržíte e-mailem.

Kontrolní součet:

Pokud jste test vyplnili správně, kontrolní součet je 180.


Do e-mailu vám pošlu pouze výsledky testu. Pokud chcete dostávat i Úplňkový zpravodaj s dalšími tipy nejen o živlech, zaškrtněte políčko pod e-mailem. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Autorem testu živlů je Fritz Hendrich, znění je převzato z knihy Čtyři elementy v profesním životě (vydal Knižní klub, Praha 2011). Publikováno se souhlasem autora.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍC?

Pořiďte si e-knihu 4 cesty duše: Živlová typologie v podnikání.

Seznámí vás s charakteristikami jednotlivých živlů – ohně, vody, země a vzduchu – a nabídne řadu praktických tipů, jak živlovou typologii  používat v marketingu i v životě.

Koupit e-knihu za 399 Kč
4 cesty duše: živlová typologie v podnikání