FÁZE MĚSÍCE V PODNIKÁNÍ

Dá se lunární fáze nějak použít pro byznys? Nebo je to ezoterický nesmysl? Já sama se podle fází měsíce řídím už pár let. Do práce mi to přineslo především více klidu a soustředění i větší pocit napojení. Jelikož každá fáze přináší jinou energii a hodí se pro jiný typ aktivit, je to pro mě stejný rozdíl, jako se snažit pádlovat proti proudu nebo se nechat vézt.

Možná to na vás bude fungovat stejně. Nebo úplně jinak. Doporučuji si to na vlastní kůži vyzkoušet, a do praxe přejímat jen to, co vám skutečně funguje. Níže každopádně najdete popis všech základních fází i charakter jednotlivých novů a úplňků.

NOVOLUNÍ

Nov je situace, kdy Měsíc stojí mezi Zemí a Sluncem. Jeho osvětlená polokoule tím pádem míří od Země, takže na obloze není vidět. Energie je nejnižší. Pracovní úkoly se nám zdají těžší a náročnější, máme sklony k pesimismu a špatné náladě.

Zároveň ale novoluní přináší i napojení na intuici a potřebu být sama nebo sám se sebou. Proto je ideálním okamžikem pro introspekci a sebereflexi. Za novu je dobré vyhodnotit právě uplynulý cyklus a nastavit si cíle pro ten další. Je to období nových záměrů, proto se hodí pro začátky nových projektů, tvorbu vizí a plánování obecně. Dařit se bude také odstraňování introjektů a práce s vlastními limity a strachy.

Každý nov má trochu jinou energii podle toho, kterým znamením Měsíc právě prochází a jakému elementu to které znamení odpovídá.

Nov v Beranu (oheň)

Je akční, energický, nezávislý a přímý. Podporuje nové začátky, odvážné projekty a velká rozhodnutí. Vyhrňte si rukávy, odložte výmluvy a hurá do práce.

Nov v Býku (země)

Podporuje peníze, stabilitu, kariéru, sebedůvěru, vztahy a hojnost ve všech formách. Dnes si nastavte nové finanční cíle. Také je vhodný čas zdražit.

Nov v Blížencích (vzduch)

Přeje komunikaci, kreativitě, zvědavosti a novým nápadům. Dnes je ideální čas plánovat, zahájit nový projekt nebo zkusit nějakou formu umění.

Nov v Raku (voda)

Energie nového měsíce je emoční, mateřská a vyživující. Dnes pečujte o sebe i o druhé a naslouchejte svým snům, vizím, potřebám i pocitům.

Nov ve Lvu (oheň)

Je odvážný a asertivní, ale zároveň milující a velkorysý. Přestaňte řešit, co si o vás kdo myslí, a směle se pusťte do realizace svých snů, plánů a tvořivých projektů.

Nov v Panně (země)

Je praktický, detailní a pečlivý. Přeje úklidu a čištění v prostoru i v hlavě. Organizujte, rovnejte, sestavujte seznamy a inventáře. A udělejte i něco pro své zdraví.

Nov ve Vahách (vzduch)

Je taktní a diplomatický, přináší rovnováhu, harmonii a pochopení pro ostatní. Věnujte se vyjednávání, plánování, spolupráci a hledání nových možností.

Nov ve Štíru (voda)

Znamená příležitost zbavit se všeho, co už vám neslouží, ať už jde o věci, závazky nebo špatné návyky. Skvělý čas pro léčení a osobní transformaci.

Nov ve Střelci (oheň)

Optimistický a expanzivní měsíc přináší filozofickou náladu a energii zkoumat vlastní limity, hranice, introjekty a omezující přesvědčení.

Nov v Kozorohu (země)

Trpělivý a důstojný měsíc přináší regeneraci a obnovu. Dnešní plány budou stát na pevných základech. Opřete se o své silné stránky a moudrost předků.

Nov ve Vodnáři (vzduch)

Rozšiřuje vědomí, přináší svobodu, odstup a nový úhel pohledu. Soustřeďte se na svou vizi, dlouhodobé cíle a plány. A najděte si čas i na péči o sebe.

Nov v Rybách (voda)

Podporuje intuici, otevírá podvědomí, přináší mystické zážitky. Je čas meditovat, snít a věnovat se umění. Plujte s proudem a nechte se překvapit, co přijde.

DORŮSTAJÍCÍ MĚSÍC

Označuje období od prvního dne po novu do úplňku, kdy měsíc na nebi přibývá ve tvaru písmene D. Dorůstající měsíc je jako nádech. Přináší růst, obnovení, nárůst energie a nové nápady. Je to období vhodné pro začátky nových projektů, přípravu nových produktů a služeb, průzkum trhu, doplňování e-shopu, redesign webu, uzavírání obchodů a aktivní marketing.

Na vzestupu je kreativita i chuť komunikovat a poznávat nové lidi. V období dorůstajícího měsíce plánujte schůzky a setkání, nastavujte systémy, upravujte ceny, dávejte svým produktům a službám strukturu, definujte projekty. Navštěvujte školení, akce a přednášky.

ÚPLNĚK

Luna v úplňku má největší sílu. Je to jakýsi vrchol, nejkreativnější fáze měsíčního cyklu. Energie je intenzivní a otevřená směrem ven. Za úplňku je pravý čas představit světu, co jste za novu vymysleli.

Pište články na blog, mluvte o svých plánech, komunikujte s klienty i s dodavateli, chystejte si příspěvky na sociální sítě. Prodávejte osobně i po telefonu. Pořádejte networkingy a prezentace, nebo je alespoň navštěvujte. Domlouvejte si schůzky a uvádějte na trh nové služby a výrobky.

Podobně jako u novu, i jednotlivé úplňky se od sebe liší podle znamení zvěrokruhu, ve kterém se Luna nachází, a příslušného elementu.

Úplněk v Beranu (oheň)

Přináší odvahu a nezávislost, posiluje sebevědomí. Vystupte z komfortní zóny a postavte se za to, co je pro vás důležité. Obchodujte a startujte nové projekty.

Úplněk v Býku (země)

Uklidňuje, přináší lásku, majetek a peníze. Má pozitivní vliv na prosperitu, plodnost i tvořivou práci. Plánujte, budujte a investujte.

Úplněk v Blížencích (vzduch)

Přeje komunikaci, novým kontaktům a kreativním nápadům. Věnujte se psaní, networkingu i řešení sporů a starých problémů.

Úplněk v Raku (voda)

Přináší zvýšenou vnímavost, touhu po lásce a po domově. Ukončete zbytečné spory, přiznejte své chyby a udělejte si čas pro své blízké.

Úplněk ve Lvu (oheň)

Přeje tvůrčím činnostem a velkým projektům. Je čas převzít vládu nad situací a razantně se pustit do realizace nových plánů.

Úplněk v Panně (země)

Jeho síla je uklidňující a očistná. Hodí se pro řešení problémů, úklid, zpracování účetnictví i odstraňování bloků, strachů a negací.

Úplněk ve Vahách (vzduch)

Podporuje tvořivost, lásku a radost. Je vhodná doba pracovat na své osobnosti, získat inspiraci i zbavit se všeho, co vás svazuje.

Úplněk ve Štíru (voda)

Je vášnivý a soupeřivý. Uvědomte si své konkurenční výhody i strachy, které vám brání se prosadit. Uzavírejte dohody a smlouvy.

Úplněk ve Střelci (oheň)

Přeje meditaci, obchodu, reklamě a cestování. Vhodný čas přehodnotit plány, řešit konflikty, vyřídit e-maily a promyslet další kroky.

Úplněk v Kozorohu (země)

Podporuje kariéru a podnikání. Věnujte se time managementu a plánování budoucnosti, nebo začněte s novým podnikatelským záměrem.

Úplněk ve Vodnáři (vzduch)

Idealistický a racionální zároveň, přináší pochopení a neotřelé nápady. Provětrejte svá utkvělá přesvědčení. Diskutujte, sdílejte a slavte.

Úplněk v Rybách (voda)

Přináší lásku, pochopení a soucit. Soustřeďte se na své sny, naslouchejte své duši. Je čas uzavírat, odpouštět, nechat věci volně plynout.

UBÝVAJÍCÍ MĚSÍC

Období mezi úplňkem a novoluním je fází destrukce. Měsíc takzvaně couvá a na obloze tvoří písmeno C. Ubývající měsíc je jako výdech. Hodí pro úklid a opouštění všeho, co už nechcete, ať už se jedná o zlozvyky, zlobu, nechuť k práci nebo staré krámy. Je to vhodná fáze pro hlubokou práci a dotahování věcí do konce.

Dokončujte úkoly, finalizujte a uzavírejte projekty. Dělejte vyhodnocení, závěrky a vyúčtování. Fakturujte, pište reporty, sledujte cashflow a chystejte účetní podklady. Zrušte všechno, co vám už neslouží, a ukliďte si stůl i kancelář. Dařit se vám bude také odmítání závazků, které pro vás ztratily smysl, a vyhazování nepotřebných věcí.

Jak získat samé skvělé zákazníky

Chcete vědět, kdy je úplněk?

Nechte si ode mě posílat úplňkový zpravodaj. Je zdarma, stačí jen zadat e-mail. Jako dárek vám hned pošlu návod, jak získat samé skvělé zákazníky.