JAKÝ JE ŽIVEL OHEŇ

Je- li vaším dominantním živlem oheň, jste samostatní, aktivní a nezávislí. Nedělá vám problémy rozhodovat, udílet pokyny ani řídit druhé lidi. Nastavujete si vysoké cíle a je pro vás přirozené jich dosahovat. Vyžadujete respekt a rovné jednání, jste nároční k sobě i ostatním.

Rádi získáváte nové znalosti a informace, pracujete rychle a je pro vás důležité mít kontrolu nad situací. Konfliktů se nebojíte, můžete je i vyhledávat.

Rizika ohně

Nesedí vám týmová spolupráce a situace, kde jste závislí na druhých. Vaše snaha dominovat může vést až k agresivitě či mocenskému boji. Nejste ochotni respektovat cizí pravidla. Problémy ostatních vás příliš nezajímají – máte na práci důležitější věci. Záleží vám na kvalitě a funkčních vlastnostech, cena není tak podstatná.

 

udělejte si test
Je oheň vaším dominantním živlem?

Zjistěte to v jednoduchém testu hned teď.

udělejte si test

 Oheň jako zákazník

Jako zákazník se ptáte: „CO mi vaše řešení přinese?“ Oceňujete přímé odpovědi a výběr z dobře popsaných variant. Jste schopni rychlé reakce v krizových situacích. Můžete se dobře uplatnit ve vůdčích pozicích, v roli krizového manažera nebo v povoláních, které vyžadují riziko a adrenalin.

Oheň jako podnikatel

Vysoké procento ohnivců mezi živnostníky i zakladateli firem není náhoda. Podnikat je pro vás stejně přirozené jako dýchat. Dobře se uplatníte také jako specialista nebo špičkový odborník. Máte vysoké nároky na sebe, na své zaměstnance i dodavatele. Dlouhodobá péče o zákazníky vás ale může vyčerpávat.