Jediný systematický kurz cenotvorby pro podnikatele ve službách

Řešíte, podle čeho určit cenu svých výrobků a služeb? Konkurence tlačí ceny dolů a nutí vás slevovat také ? Zasekli jste se na určité úrovni příjmu, kterou se vám dlouhodobě nedaří překročit? Bojíte se zdražit, protože byste přišli o zákazníky? Nejste sami. Když dojde na cenotvorbu, podobné pocity má celá řada majitelů malých firem, živnostníků a nezávislých profesionálů.

Pricing neboli cenotvorba má dvě složky. Ta snazší z nich je cenu určit, ta složitější následně si ji ustát před zákazníkem. Kurz Čarujeme s cenou vás naučí stanovit si takovou cenu zboží a služeb, která bude férová pro zákazníka a dostatečně zisková pro vás. Poznáte svou cenovou motivaci a získáte praktické tipy, které vám pomohou si cenu při jednání s klientem obhájit.

Zamyslíte se nad tím, jakou roli pro vás hrají peníze a co vám brání si o ně říct. Podíváte se na předsudky a introjekty, které ovlivňují váš vztah k penězům. Uvědomíte si, odkud přicházejí, a jakými kroky se jich zbavit. Poznáte různé způsoby stanovení ceny a naučíte se zvolit ten nejvýhodnější pro vaši firmu a situaci. Pochopíte, podle čeho se rozhodují vaši zákazníci, a spolehlivě se vyhnete slevové spirále.

Kurz se koná v malém počtu lidí (max. 10), takže se určitě dostanete ke slovu a bude prostor pro řešení konkrétních situací z vaší praxe.

Co se dozvíte:

 • Která utkvělá přesvědčení a předsudky nám brání vydělávat peníze.
 • Jak se od dětství utvářel náš vztah k penězům a jak si ho začít tvořit sami.
 • Co potřebujete znát ke stanovení ceny.
 • Které náklady jsou variabilní, které fixní a v čem je hlavní rozdíl.
 • Co je hodnota pro zákazníka a jak to s nastavením ceny souvisí.
 • Jak funguje princip kotvy a bumerangu.
 • Jak by vypadal váš ideální den a jak si podle něho spočítat hodinovou sazbu.
 • Co je slevová spirála a v čem nám škodí.

Praktické informace:

 • Příští termín: 14. 3. 2017 (út)
 • Délka trvání: 10 – 17 hodin s přestávkou na oběd
 • Místo konání: Comeflex Office, Nám. 14. října 1307/2, Praha 5
 • Kurzovné: 4 000 Kč (nejsem plátce DPH)
 • V ceně kurzu je teplý oběd v blízké restauraci, káva, čaj, voda a sušenky během dne.
 • Materiály obdržíte na kurzu v tištěné podobě.

Přihláška na kurz:

Co říkají účastníci:

Madla poskládala během kurzu Čarujeme s cenou dohromady jednotlivé dílky skládačky, které mi nyní do sebe zapadají. Vím, jaká je moje cena. Vím, jak si před klientem tuto cenu obhájit. Vím, jak používat cenu pro získání ideálního klienta. Nejedná se přitom o pouhou teoretickou přednášku – díky praktickému cvičení jsem si uvědomil, odkud pramení moje neochota s cenou lépe pracovat. A abych nezapomněl, kurzu se účastnili opravdu fajn lidé.
Kurz Čarujeme s cenou v podání Madly nemá chybu, mohu jen doporučit. Zaznamenávám s odstupem času velký posun v celém podnikání.
Olga Rochowanská, oděvní stylistka
Madla spojuje dvě na první pohled nesouvisející věci, a to psychologii (kterou vystudovala) a marketing (ve kterém úspěšně podniká). Na kurzu jsme se dozvěděli, jak psychologie ovlivňuje naše vnímání (a cítění), a jak si cenu umět obhájit před klienty. Co cenu tvoří a že se nejedná jen o číslo, ale hodnotu, kterou zákazník získá. Madla svému řemeslu rozhodně rozumí a doporučil bych ji všem drobným živnostníkům a podnikatelům na volné noze, kteří řeší cenotvorbu v rámci svých služeb.
Lukáš Vik, webdesignér
Madlu vám mohu vřele doporučit, pomůže vám uvědomit si věci, která vás posunou dál a usnadní vám další práci (a nejen ji). Čarujeme s cenou byl moc zajímavý kurz!
Jindra Šulcová, právní ochrana značek
Kurz Čarujeme s cenou mohu vřele doporučit. Sama jsem si vyzkoušela, že hodně problémů, o kterých jsem si myslela, že je v zákaznících je jen v mojí hlavě. Návratnost peněz investovaných do kurzu byla v řádu týdnů. A to myslím, že by byla i kratší, kdybych nebyla tak opatrná na zavádění změn a ta změna myšlení mi nedala tolik práce.
Zuzana Bartůšková, BKP Finance
Kurz Čarujeme s cenou už se mi 3x zaplatil. Díky!
Martin Perlík, projektant
Moje doporučení je stručné – už 5 minut po kurzu Čarujeme s cenou si jsem jistá, že mi změnil život. Při diskuzích o vztahu k penězům se mi odkrylo množství poznatků o vztahu sama k sobě.
Adéla Rúčková, ilustrátorka
Kurz Čarujeme s cenou byl nad moje očekávání příjemný. Uvědomila jsem si svoje postoje k penězům a svoji vlastní cenu.
Pavla Vedralová, Optika Anděl